EXPOZICE MIKROKOSMOS

MIKROKOSMOS - vzdělávací výstava

Mikrokosmos - výstava nadživotních vědeckých rekonstrukcí živočichů milimetrových vzrůstů, nebo viditelných jen pod mikroskopem, zpracovaná formou realistických soch v několikanásobném zvětšení - až 7700x oproti realitě. Sochy mají 2-3 metry a jsou vystavovány  s ukázkou prostředí ve kterém žijí. Detaileně  je tak možno seznámit se s tvory, kteří s námi žijí v domácnosti, vyskytují se na českém území, nebo jsou něčím vyjímeční.  Například želvuška  je považována za nejodolnějšího tvora na planetě Zemi.

 ( Na projektu spolupracovali přední odborníci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Entomologický dohled zajistili prof. RNDr. Jaroslav Smrž, CSc., Mgr. Martina Pecharová ).Výstava zahrnuje 6 exponátů.

Edukativní formu výstavy doplňují informační tabule, obsahující detailní popis, životní cykly a charakteristiku životního prostředí živočicha.  Exponáty odpovídají v uvedeném měřítku detailně svému vzoru.

VSTUPNÉ JE DOBROVOLNÉ, otevírací doba je uzpůsobena provozu areálu.  Před návštěvou doporučujeme kontakt: Renata Franclová, 724 276 807


1. Housenka lišaje smrtihlava

měřítko exponátu: 1 : 20

 

LIMITOVANÉ EDICE TRIČEK

stylová "Rybenka"

trička jsou v šedé a zelinkavé barvě. Dámské s límečkem, pánské a dětské bez. Dámské - velikost S - XL; Pánské - M - 3XL; Dětská - vel. 150. (CENA TRIČKA: 400,- Kč)

4. Rybenka domácí -    samec

měřítko exponátu: 1 : 285

2. Veš dětská - samec

měřítko exponátu: 1 : 740

5. Roztoč prachový - samec

měřítko exponátu: 1 : 7700

3. Želvuška

měřítko exponátu: 1 : 5 400

6. Klíště obecné - samice

měřítko exponátu: 1 : 500