PŘÍJEZDOVÉ INFORMACE 

Příjezdové informace:

Pokyny k ubytování:

Adresa: Kemp Zátiší, Břevniště 6, 471 28 Hamr na Jezeře
GPS: 50.7024039N, 14.8606500E
Předběžný čas příjezdu, pokud je to možné hlaste předem:

Kontaktní osoba: Renata Franclová, 724 276 807 (stačí sms)

Příjezd:

Od Mladé Boleslavi: Z rychlostní silnice I 35(Praha - Liberec) sjeďte exitem 35 na Hodkovice nad Mohelkou. Pokračujte po silnice 278 (směr Osečná) na Hamr na Jezeře. Po projetí obce Břevniště za autobusovou zastávkou odbočte doleva a pokračujte po zpevněné cestě cca 0,5 km. Poté odbočte vpravo přímo do areálu. Viditelný vjezd s označením.

(vzdálenost z Mladé Boleslavi 60 km, doba jízdy cca 1 hodina)

Od České Lípy: Po silnici č. 262 do Mimoně. V Mimoni na kruhovém objezdu po silnici č. 270 a zhruba po 6 km odbočte vpravo na silnici 278 směr Stráž pod Ralskem. Na kruhovém výjezdu vyjeďte 2 výjezdem směr Hamr na Jezeře. Obec Hamr n.J. projeďte celou, za obcí odbočte vpravo na zpevněnou cestu. Pokračujte po zpevněné cestě cca 0,5 km. Poté odbočte vpravo přímo do areálu. Viditelný vjezd s označením areálu.

(vzdálenost z České Lípy 30 km, doba jízdy cca 30 min)

Parkování:

Jste-li ubytování v apartmánech, domech či ubytovně, zaparkovat můžete přímo u budovy. Jste-li ubytováni v chatkách využijete zpevněnou plochu před restaurací. Na naložení a vyložení je samozřejmě možné zaparkovat přímo u chatičky. Pokud možno neparkujete na travnatých plochách, sportovištích apod.


Klíče:

Klíče od ubytovací kapacity Vám budou předány osobně, přijíždíte-li v předem domluvených hodinách. Kontaktní osobu naleznete v kanceláři v budově "Mikrokosmu". (šedá budova nad apartmány).

Při odjezdu předejte klíče v kanceláři, v případě nepřítomnosti správce areálu, prosím zanechte klíče v zámku.

Vybavení:                                        

Nezapomeňte si vzít vlastní ručníky, tyto v rámci ubytování neposkytujeme.

Voda v celém areálu je pitná.


Apartmány, domy:

Apartmány a domy jsou nově zbudované. K dispozici je: TV, koupelna, WC a vybavená kuchyňka včetně mikrovlnné trouby, lednice, varné desky a rychlovarné konvice. V kuchyňce jsou k dispozici čisticí prostředky i utěrky. Upozorňujeme, že zde není mrazák ani pečící trouba. Voda je pitná. Lůžka jsou povlečená.

Na oknech jsou pro Váš komfort naistalovány sítě proti hmyzu.

Ubytovna:

Pokoje jsou kompletně zrekonstruované. Lůžka jsou povlečená. WC a sprchy jsou v samostatné budově, hned vedle.

Chatky:

Jedná se typické dřevěné chatky stylu "pionýrský tábor" V chatách jsou 4 lůžka (palandy) a skříň. Před chatkou je malá teráska. Postele jsou povlečené. WC a sprchy jsou v samostatné budově v areálu.

Wifi:                  

V areálu bude k dispozici wifi síť. Heslo na wifi je: mikrokosmos2021

Topení:

Apartmány a domy jsou vytápěné

Odpad:

V areálu jsou k dispozici koše, popelnice a nádoby na tříděný odpad. Prosím respektujte je a využívejte. Máme rádi pořádek. Pokud jsou pytle/koše plné kontaktujte prosím: Renata Franclová, 724 276 807, zajistíme nápravu.

Důrazně Vás také prosíme, nevhazujte vlhčené ubrousky a podobné materiály do toalety. Odpadní systém v areálu je poháněn čerpadly. Pokud se vrtule obalí nerozkladným materiálem dojde ve velmi krátké době k jejich zastavení a celý odpadní systém se zastaví.

Úklid:

V ceně pobytu je zahrnut závěrečný úklid chaty. Při Vašem odjezdu Vás žádáme o pouze standardní součinnosti: 1) stáhnout použité povlečení, 2) umýt po sobě nádobí, 3) vynést odpadky.

Upozornění:

1. Ve všech objektech je zákaz kouření.

2. S ohledem na ostatní hosty prosíme o dodržování nočního klidu, a to ve všední dny od 22:00 v pátek a sobotu od 24:00. Pokud se chcete bavit i v pozdějších hodinách využijte prosím prostory restaurace.  Ke společnému posezení je určen i prostor ve společenské budově. Prostor je otevřen v časech od: 7:30 – 24:00. Mimo tuto dobu je uzamčen. Prosíme o respektování nočního klidu.


3. Po celém areálu voďte své psy na vodítku.

4. K pěším a cyklistickým výletům prosím využívejte cesty patřící k areálu. Vedou mezi chatkami v horní části kempu a napojí se přímo na turistickou cestu Vyvedou Vás přímo na turistickou cestu, která směřuje například k Chrástenským vodopádům.

Děkujeme, že respektujete opatření.

Stravování:

Je individuální. Přímo v areálu je restaurace, možnosti, jídelní lístek naleznete zde: www. grillhamr.cz

Služby v ceně ubytování:

volejbalový kurt

fotbalové hřiště

MIKROKOSMOS, instalace představující život hmyzu pro malé i velké badatele

Tipy na výlety:

Nacházíte se v malebné krajině plné rybníků a jezer, pískovcových věží a jiných mimořádných skalních útvarů. Také v krajině dnes již zapomenutých vesnic a osad kolem Ralska, které byly museli ustoupit plánům tehdejších armád. (stálou expozici o zaniklých místech v okolí naleznete v budově restaurace). V krajině s pozůstatky hradů, v krajině s dlouhou minulostí. Poznávat ji můžete pěšky:

www.navylet.cz/cs/atrakce/hamr-na-jezere

www.e-chalupy.cz/luzicke_hory/vylety-turistika-sport/hamr-na-jezere

Poznat okolní krajinu bádáním, pěšky, na kole, či koloběžce usnadní stezky Geoparku Ralsko:

https://www.visitralsko.com/trasy/

https://www.visitralsko.com/geolokacni-hry/

Prohlédnout a vyzkoušet si land-artové umění můžete v zaniklých obcích kolem Ralska. Tipy, soutěže a ukázky již zhotovených děl: www.landart-ralsko.com

Kontakty:

Při ubytování hostů se snažíme být maximálně osobně na místě, ne u všech termínů je to však možné. Pevně věříme, že Vaše dovolená proběhne bez komplikací. Pro případné připomínky, zkušenosti, závady, ztráty nás prosím kontaktuje telefonicky, sms, nebo mailem: renata.franclova@zatisi-hamr.cz

Kontaktní osoba pro správu areálu: Renata Franclová, 724 276 807

V případě nedostupnosti prosím kontaktujte majitele areálu: Jan Birčák 737 222 066

Přejeme hezkou dovolenou a těšíme se na další shledání

Věnujte pozornost Covid pravidlům, která jsou aktuálně nastavena pro krátkodobá ubytování a prosíme o jejich respektování. S nástupem na ubytování vzniká předpoklad, že jste s aktuálními pravidly srozuměni.